Блог
14.01.2022

Як вибрати змішувач для ванної

Змішувач - незамінний пристрій для ванної та кухні. Він змішує гарячу воду у заданих пропорціях. Виробники працюють над покращенням якості пристроїв, створюючи нові конструкції. Вони дуже відрізняються. Щоб підібрати пристрої, потрібно ознайомитися з особливостями моделей.

Конструкція змішувача

Змішувачі відрізняються за конструкцією. Пристрої бувають: -

 • безконтактними;
 • каркасними;
 • одноважільні;
 • двовентильними;
 • комбінованими;
 • термостатичними.

Вигляд пристрою залежить від побажань клієнта, дизайну приміщення.

Двохвентильні змішувачі

Смеситель на кран-буксах для ванной комнаты Germece 7044-1

Це класичні крани для ванни. Раніше пристрої використовувалися повсюдно. Нині вони відходять у минуле. 

Контроль за натиском та температурою води здійснюється за допомогою 2-х кран-букс, розташованих по сторонах від пристрою. Щоб увімкнути воду, користувач повертає вентиль.

Двовентильні крани бувають з гумовою прокладкою або керамічним вентилем. Перший варіант відрізняється простотою. Регулювання холодної та гарячої води відбувається за допомогою обертання кран-букси. Потоки змішуються, виходячи через вилив.

На кран-буксі встановлені гумові ущільнювачі. Вони знижують ризик протікання. Пристрій відрізняється низькою ціною, можливістю ремонту. Але гумові прокладки потрібно міняти. Інакше виникнуть протікання. Пристрій працює недовго. Його можна використати не більше 5 років. Потім потрібна заміна. Налаштовувати температуру води складно.

Як альтернативу використовують змішувачі з керамічним вентилем. Вони мають дві пластини. Пристрій забезпечує потік води та його змішування за допомогою суміщення отворів. Змішувач можна використати 10 років. Налаштувати температуру води легко. Досить трохи повернути вентиль. Докладати зусиль не потрібно. Проте ціна змішувачів вища.

Одноважільні змішувачі

Моделі набули широкого поширення. Їх використовують у житлових квартирах, торгових та ділових центрах, офісах. Змішувачі обирають за красу та зручність. Ними легко керувати. Увімкнути воду можна однією рукою. Для цього користувач піднімає важіль. Коли потік води не потрібен, вимикають кран, опускаючи важіль вниз. Регулювати температуру потоку легко. Достатньо повернути важіль вправо або вліво.

Пристрої бувають картриджні чи кульові. Перший варіант оснащений керамічними пластинами. Вони відшліфовані та щільно підігнані. На поверхні пластини є отвори. З їх допомогою подають холодну та гарячу воду. Коли користувач піднімає важіль, повертаються пластини.

Якщо розглядати кульові пристрої, усередині них розташована куля. Він оснащений отворами. Вони пов'язані один з одним. Отвори призначені для холодної, гарячої води, змішування потоку.

Кран дозволяє швидко регулювати тиск і температуру. Пристрій легко ремонтувати. Вона складається із мінімального комплекту деталей. Змішувачі служать довго. Виріб добре вписується в сучасний дизайн. Воно лаконічно, може доповнити ванну кімнату, виконану в стилі мінімалізм, хай-тек, футуризм, модерн.

Недолік пристрою – складність ремонту. Його проведення часто є недоцільним. У разі поломки змішувач змінюють повністю.

Каскадні змішувачі

У каскадних змішувачів немає зливного носика. Вода потрапляє у ванну або раковину із спеціального відкритого жолоба. Можуть використовуватись елементи декору. Каскадні змішувачі встановлюють на стіні, бортиках ванної, підлозі. Жолоб виготовляють як:

 • квадрата;
 • прямокутника;
 • вигнутої пластини;
 • тарілки.

Стандартна модель оснащена пристроєм для керування холодною, гарячою водою, змішувальною камерою з лійкою та гнучким шлангом із душовою насадкою. Виріб обирають за незвичайний дизайн.

Термостатичні змішувачі

Корпус пристроїв виготовляють у формі циліндра. З боків розташовано 2 регулятори. Вони призначені для налаштування температури та напору. Його легко налаштовувати. Достатньо відрегулювати змішувач один раз, і пристрій збереже задані налаштування. Можна відразу приймати душ за комфортної температури, не витрачаючи час на установку параметрів. Конструкція передбачає наявність блокаторів. Вони не дозволять дітям змінити параметри без нагляду дорослих.

Усередині виробу розташований датчик. Він регулює температуру. Якщо зупинився потік гарячої води, терморегулятор припинить холодну подачу. Датчик спрацьовує автоматично, якщо температура рідини перевищує 80 градусів за Цельсієм. Це захищає людину від опіків, випадкового попадання під крижану воду.

Використовувати пристрій зручно. Достатньо налаштувати комфортні параметри один раз. Їх не доведеться коригувати наново. Виріб відрізняється безпекою. Вона запобігає ризику отримання опіків. Пристрій заощаджує час та гроші. Воду не потрібно витрачати під час регулювання, оскільки тиск і температура вже налаштовані.

Однак повинен бути хороший натиск. Якщо він слабкий, термостат зможе працювати. Обладнання коштує досить дорого. Якщо конструкція зламалася, ремонт буде складним.

Комбіновані змішувачі

Комбіновані змішувачі поєднують різні способи керування та виливу. Він буває подвійним. Комбіновані змішувачі заощаджують простір на кухні, позбавляючи установки додаткового крана, дозволяють використовувати систему фільтрації води. Пристрої надійні, зносостійкі. Вони можуть мати 2-4 типи фільтрів, які кріпляться під мийкою і виводяться нагору до змішувача. Процес очищення виконують миттєво.

Безконтактні змішувачі

Від класичних моделей пристрій відрізняє наявність датчика. Він спрацьовує, якщо піднести йому руки. Датчик дає команду відкрити потік води і вона тече автоматично. Споживачі помічають зовнішні відхилення від аналогів. Безконтактний змішувач складається із одного крана. Важелі перемикання та вентилі відсутні. Живлення забезпечують літієві акумулятори. Батарейок вистачає на 2 роки.

Варіанти монтажу

Особливості установки змішувача відрізняються. Там впливає тип кріплення. Пристрої бувають:

Тип кріплення залежить від особливостей ванної кімнати, дизайну. Потрібно враховувати особливості водопроводу. Він не завжди дозволяє встановити вподобаний тип сумісника без виконання монтажних та будівельних робіт.

Настінні

Варіант відрізняється простотою установки. Настінний змішувач впишеться у класичний дизайн. Тип використовують, якщо водопровідні труби виведені із стін. Настінні змішувачі легко встановлювати у ванні з класичним плануванням. Виробники пропонують великий вибір моделей.

Врізні

Пристрої встановлюють на борти ванної. Врізні змішувачі отримали назву через те, що для установки потрібно зробити отвір. Без нього монтаж неможливий. Виробники адаптують товари до потреб споживачів. Компанії виготовляють ванни, де вже є ніші для монтажу. В результаті процес установки спрощується. Кран та його компоненти розташовані компактно. Пристрій легко використовувати.

Вбудований Цей

Варіант передбачає настінний монтаж. Змішувач добре вписується в сучасний дизайн. Він відрізняється компактністю та лаконічністю. З зовнішньої частини залишається лише вилив, гвинти або важелі. Решту ховають із внутрішньої сторони стіни. Пристрій складно монтувати та ремонтувати. Потрібно звернутися до професіоналів. Ремонт вимагатиме проведення будівельних робіт. Ціни на такі пристрої високі.

Підлога

Варіант оригінальний. Він розрахований на нетипове планування кімнати, коли ванну розміщують біля стіни, по центру. Краще віддавати перевагу одноважільним змішувачам такого виду. Ними простіше керувати. Пристрої вибирають за вишуканий стильний дизайн.

Вибираємо механізм перемикача

Підбираючи відповідний змішувач, необхідно враховувати механізм перемикання. Він впливає на зносостійкість пристрою, особливості виконання ремонту.

Ексцентрик

У пристрої є встановлений ексцентрик. Він необхідний для перемикання потоку води. Ексцентрик забезпечує рух штока із прокладками з гуми. В результаті вдається перекрити отвори та подавати воду у ванну або душ. Ексцентрик відрізняється простотою. Змішувач із таким пристроєм коштує недорого. Якщо потрібно, можна швидко провести ремонт. Але прокладки швидко зношуються, а сам виріб великий. Воно багато важить.

Картридж

Картридж – невеликий циліндр, у верхній частині якого розташований шток, а в нижній – 3 отвори. З їх допомогою надходить гаряча та холодна вода. Пристрій дозволяє регулювати тиск, температуру рідини. Усередині механізму встановлено спеціальну пластину. При повороті вона забезпечує змішування потоку холодної та гарячої води. Зміна положення пластини коригує тиск.

Механізм надійний та довговічний. Він має малі габарити. Пристроєм легко керувати. Проте відремонтувати картридж не вдасться. Потрібна повна заміна.

Кульовий девіатор

Основним елементом механізму є кулька. У ньому присутній отвір, через який рухається струмінь води. Вона потрапляє у вилив або душ. Управління потоком та температурою відбувається за допомогою зміни положення кульки.

Кульовий девіатор активно використовують у багатьох сумісниках. Кульку виготовляють з латуні. Однак він не підлягає ремонту чи заміні. У разі поломки доведеться змінювати весь змішувач повністю.

Корковий девіатор

Механізм дуже схожий на ексцентрик. Різниця полягає лише в тому, що управління відбувається не за допомогою громіздкої ложечки, а за допомогою ковпачка, що нагадує важіль. Він досить невеликий, що зменшує вагу пристрою і полегшує його експлуатацію. Проте ремонтувати такі змішувачі складно.

Як вибрати сопло виливу

Сопла виливу вважається важливою частиною запірної арматури. Від нього залежить витрати води. Сьогодні популярністю користуються аератор та лійка. Перший варіант найбільш економічний. Він забезпечує сильний тиск води. Цього вдається досягти завдяки змішанню повітря та потоку рідини.

Лійка може функціонувати в 2 положеннях - струмінь та душ. Різниця полягає в силі потоку та особливостях подачі рідини. Найзатребуваніший варіант сопла для змішувачів сьогодні – лійка-душ.

Вибираємо лійку

Лійки розрізняються за формою, конфігурацією, розміром, матеріалами виготовлення. Конструктивні особливості впливають зовнішній вигляд пристрою, його вага. Найлегшими вважаються пластикові вироби. Однак вони швидше ламаються. Метал більш довговічний.

Лійки бувають круглі, квадратні, прямокутні. Вони можуть відрізнятись за принципом подачі води. Можливе функціонування у масажному, комбінованому, базовому режимі. Тут вибір пристрою залежить від бажань майбутнього користувача.

Як правильно вибрати змішувач для ванної

Сучасний ринок пропонує велику кількість змішувачів. Вони відрізняються за формою, розміром, механізмом дії. Це плутає споживача. Однак від вибору пристрою багато в чому залежить термін служби та особливості. Роблячи вибір, потрібно продумати наступні нюанси:

 1. Кількість та вид змішувачів. Їхня кількість залежить від комплектації ванної кімнати, кухні. Якщо раковина встановлена поруч із унітазом, краще вибрати змішувач із гігієнічним душем. Коли вона стоїть поруч із ванною, можна використовувати один змішувач із рухливим виливом.
 2. Підібрати потрібний матеріал. Змішувачі переважно виготовляють із латуні. Це довговічний і зносостійкий матеріал, не схильний до корозії.
 3. Визначити тип управління. Це особливість залежить від зручності користувача.
 4. Зверніть увагу на бренди. Є виробники, які встигли заслужити на довіру споживачів. Якщо компанія невідома, можна ознайомитись із відгуками.

Змішувач для ванної з душем як вибрати - вітчизняний або імпортний

Вітчизняні змішувачі менш популярні, ніж пристрої з Чехії, Німеччини, Швейцарії або Італії. Обивачі вважають, що перший вид пристроїв менш надійний. Проте можна підібрати хорошу вітчизняну продукцію, яка прослужить довго. Її ціна значно нижча за вартість товарів іноземного виробництва. Вибір потрібно робити з огляду на бюджет, особливості дизайну, необхідний вид змішувача.

Комплектація

Вибираючи змішувач, необхідно враховувати комплектацію. Моделі можуть бути оснащені:

 1. Лійка. Це класичний аксесуар кранів для ванної кімнати. Він представляє висувний змішувач, призначений для прийому душу. Пристрій з'єднаний з основним краном за допомогою рухомого шланга.
 2. Система швидкого монтажу. Вона спрямована на спрощення процесу встановлення. Для заміни змішувача не доведеться викликати сантехніки. Достатньо встановити пристрій в отвір і закріпити шестигранним ключем.
 3. Фільтр. Призначений для чищення води від домішок.

Додаткова функціональність

Сучасні виробники пропонують велику кількість змішувачів різних типів. Вони можуть бути оснащені підсвічуванням. Це робить пристрій оригінальним. Іноді є екорежим. Він дозволяє зменшити витрати води.

Деякі вироби мають аератор. Це спеціальна насадка, яку розміщують на кінці виливу. Вона змішує воду із повітрям, дозволяючи отримати на виході приємний потік. Насадка зменшує кількість бризок. Це знижує витрати води.

Іноді виробники встановлюють зворотний клапан. В цьому випадку вода подається лише в одному напрямку. Пристрій необхідно зупинити зворотний потік, якщо спостерігається падіння тиску. В результаті знижується ризик виникнення повітряної бавовни. Вони трапляються, якщо воду раптово відключили.

Вибираємо бюджетний змішувач для ванни

Монокран кухня Germece ZPSS-22

Від витрати води безпосередньо залежать щомісячні витрати. Їх можна значно зменшити. Для цього рекомендують використовувати важільний змішувач або змішувач із термостатом. Їх вдається налаштувати значно швидше. В результаті не доведеться витрачати воду просто так. Додатково можна придбати пристрій із аератором. Він зменшує витрати води на 40%. Насадка розсіює потік рідини на дрібні цівки, насичує їх повітрям. В результаті виходить об'ємний, м'який струмінь води. Такий потік комфортний. Він значно знижує витрати рідини.